Forum www.rir2kontrowersje.fora.pl Strona Główna www.rir2kontrowersje.fora.pl
Riese inna rzeczywistość fakty czy mity?
 
 » FAQ   » Szukaj   » Użytkownicy   » Grupy  » Galerie   » Rejestracja 
 » Profil   » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   » Zaloguj 

Chcesz schudnąć przed Sylwestrem?
Kup Teraz a 30 dniową dietę otrzymasz za darmo!
Tylko 137 zł TRIZER + indywidualna dieta
Przewodnik Riesengebirge - tłumaczenie

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.rir2kontrowersje.fora.pl Strona Główna -> Literatura Dariusza Kwietnia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
acp
Dołączył: 29 Wrz 2016
Posty: 85
Przeczytał: 45 tematów

Pomógł: 7 razy
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto 0:35, 27 Gru 2016    Temat postu: Przewodnik Riesengebirge - tłumaczenie

Tłumaczenie tekstu o Charlottenbrunn ( Jedlina Zdrój), w której Kwiecień znalazł wszelkie informacje o kamiennych kręgach, osadach celtyckich i rzymskich.
Tłumaczenie jest czasem zbyt dosłowne, ale tylko po to, aby pokazać jasno o co chodzi w tym opisie z przewodnika. Tłumaczenie nie jest genialne ani doskonałe gramatycznie, cel był inny.

CHARLOTTENBRUNN

Dobrze znane od ponad 200 lat z wód mineralnych i kąpieli Charlottenbrunn (Jedlina Zdrój) ma 1700 mieszkańców. Znajduje się w południowej części powiatu Waldenburg (Wałbrzych). Otwartym tylko na południe i południowy wschód, gęsto otoczony pięknymi lasami górskimi, zalesionymi szczytami do 1000 m, tak więc miejsce bardzo chronione i również dla jesiennych i zimowych kuracji jest bardzo odpowiednie. Również temperatury/klimat są bardzo korzystne.

Dojazd.
Stacja kolei żelaznych linii Berlin i Wrocław-Dittesbach-Kłodzko, również Wrocław-Świdnica-Jedlina Zdrój. Dla chorych podróżnych na stacjach Dittersbach i Jedlina Zdrój przenośne wózki inwalidzkie – chodzi raczej o krzesła z kółkami do transportu ( od 50 fenigów do 1 marki za każdą pomoc wykonaną)
Poczta i omnibus pomiędzy uzdrowiskiem a stacją kolejową 30 fenigów, na pociągi nocne 50 fenigów, dorożkarze wyceniają także od bagażu. Dalej jest tak: Man lasse sich in der Wahl der Wohnungen nicht durch die Anpreisungen der Lohnkutscher, des Dienstpersonals und zudringlicher Zimmervermieter bestimmen. W bardzo wolnym tłumaczeniu oznacza: W wyborze apartamentów nie należy kierować się opiniami dorożkarzy, czy pracowników obsługi, ponieważ są to agenci obcych wywiadów i dostają tzw. stówkę od łebka jako naganiacze i poganiacze –Panie! ostanie miejsca, jedyna okazja, tylko brać.

Charlottenbrunn nie ma hałaśliwego zgiełku modnych uzdrowisk kąpielowych i dlatego jako letnisko jest bardzo lubiane zwłaszcza, że są tutaj bardzo piękne okoliczne widoki i duże możliwości wycieczek pieszych. Nazwa uzdrowiska pochodzi od jego założycielki, baronowej Charlotte von Seherr-Thoss. Wraz z ukończeniem ujęć wody pitnej (wód źródlanych) i kanalizacji higieniczne warunki są bez zarzutu. Ewangelickie i katolickie nabożeństwa, żydowskie w szczycie sezonu (lub ze względu na popyt)
(i jakoś nie ma nic o mszach satanistycznych – zjedzenia smażonego psa na ołtarzu, albo jakiś rytualny seks z dziewicą lub dwoma, co Kwiecień?)

Promenady, miejsca spacerowe: 1. Plac Kuracjuszy (776 m) z pijalnią, poczekalnią kolejową, domkiem muzycznym i bazarem. 2. Aleja Bismarka i łaźnia z pomnikiem Bismarka itp.

Najbliższe spacery
(tabela kolorów i mapa na zegarze na Placu Promenady) – uwaga: odnośniki do kolorów szlaków nie dotyczą jakiejkolwiek mapy zawartej w przewodniku Riesengebirge, ponieważ takiej mapy tych terenów tutaj nie ma, są tylko opisy. Odnośniki dotyczą jakieś mapy ze szlakami przy zegarze na promenadzie w Jedlinie Zdrój w roku 1913!!!):

1. Buk Heydensa ( 544 m) i Górka Beinertsa ( 10 min). Punkt widokowy na Charlottenbrunn przy rozwidleniu drogi pocztowej i nowej szosy. W 5 Min. do Brautbankel (coś o dziewicy, lub młodej lasce – nie Kwiecień, nie do posuwania na ołtarzu, prawdopodobnie ławka dziewicy), rozległy widok. Stąd na przejście Wilhelma do zagajnika Karla-lasek Karola (Karlshain-obcnie Park Południowy, [link widoczny dla zalogowanych] ) albo na drogę Steingrunder Weg (o kamiennym podłożu-dnie, więc nie chodzi o kręgi z kamienia)

2. Lange Berg (lub Langer Berg – wzniesienie obok pomnika Kaisera)( 902 m)(góra Jeleniec?) a) drogą leśną przy pomniku Kaisera-Friedricha( [link widoczny dla zalogowanych] ). b) ścieżką na lewo na szosę obok kamieniołomu. c) po lewej w lesie skrzyżowanie ścieżki ze starą drogą, co prowadzi do Steingrund (Kamieńsk, dzielnica Jedliny Zdrój) . Wielkie wzniesienie Hans-Heinrich-Platz z genialnym widokiem wokół na cały obszar górzysty naprzeciwko zamku Rogowiec ( chyba nazwa zamku Hornschloss- zamek Rogowiec). Powrót przez Dolinę Radości przy Glinianej Wodzie i zagajniku Karla.

3. BlockBerg (532 m) ( [link widoczny dla zalogowanych] ) 10 min. od Nowej Karczmy i Charlottenbrunn. Dosłowne tłumaczenie „Licht- und Luftbad” to jakby kąpiele świetlne i powietrzne. Być może tam się lewituje automatycznie, ale nie ma to nic wspólnego z podziemiami i szatanem – zawsze to jakiś żart. Chodzi o basen i jakieś lekkie kąpiele.

4. Dorf Waldchen (Dorf – wieś, Waldchen – zagajnik, gaik, mały gaj) Za Nową Karczmą lub przez Park Zdrojowy ( [link widoczny dla zalogowanych] ) i Zagajnik Mnicha. Lipa Fryderyka, Gospoda Poltesza. Stąd do Szerokiego Kamienia (592 m) z widokiem nawet na Fuchsstein (631 m) z dalekim widokiem.

5. Dorf Tannhausen ( Dorf -wieś, Tanne – jodła, choinka, hausen – gnieździć, koczować, czyli wieś gnieżdżących się jodeł, czyli Jedlina, Jedlinka) Trzy niezależne politycznie gminy: Górna Jedlinka lub Blumenau ( od kwiatka) , Środkowa i Dolna Jedlinka lub Erlenbach (olcha+strumyk). Urząd pocztowy, telefony publiczne.
Za Dworcem w Charlottenbrunn przez wspaniałą w prawo drogę leśną z ciszą pewną jak w banku. Z dworca w Jedlinie z Koleją Doliny Bystrzycy ( [link widoczny dla zalogowanych] ) prowadzącą drogą w prawo do Środkowej Jedliny. Gospoda „Gasthof zur Scholtisei” z pawilonem w 6 minut. ( dobre wyżywienie, stałe ceny, pokój gościnny) W tym samym czasie można dotrzeć do browaru zamkowego. Również dobre wyżywienie, stałe ceny, piękny ogród z widokiem na góry i dolinę.(drogowskaz). Na dworcu w Jedlinie tablica według jakiś rymowanek, wierszy? Schronisko Hornschlossbaude w Grzmiącej, Langer Berg, Skałka Cesarska czyli Kaiser-Wilhelm-Fels (http://dolny-slask.org.pl/4741180,foto.html?idEntity=4737305 ), Stawy potoku Marcowego (Potok Marcowy), zamek, Lindenkabinet (góra 476m) z pięknym widokiem. Katolicki kościół w Dolnej Jedlinie, wart zobaczenia ze względu na jego archaiczność. Stowarzyszenie Górskie Jedliny. Dalsza część zajazdów: gospoda Wiesenmuhle w Blumenau (http://dolny-slask.org.pl/5720770,Gluszyca,Gospoda_zur_Wiesenmuhle_dawna.html , gospoda Friedenseiche ( piękniejszy ogród)( [link widoczny dla zalogowanych] ), Anker ( coś od kotwicy, kotwy), Hotel Weisses Ross, restauracja Cud (Wunder), Erlenkrescham (nazwa z olchą związana)

6. Sophienau (10 Min., żółty-niebieski szlak) Suliszów, Zofiówka, dzielnica Jedliny Zdrój) Społeczeństwo ogrodów.

7. Lehmwasser (Glinica-dzielnica jedliny) (15 Min., żółty-zielony). Stąd piękna wycieczka dolinami: a) Pflaumentales (Dolina Śliwkowa) z leśniczówką (¼ h), b) Drechsler-grundes (½ h, zielony), c) Nesselgrundes (Pokrzywianka, dzielnica jedliny) (¾ h), d) na mały Vogelhecke (1 h). W lewo dalej w drodze do Fursenblick. Widok na Schoneekoppe.

8. Steingrund (dzielnica Kamieńsk w Jedlinie Zdrój, [link widoczny dla zalogowanych] ) Na pięknej drodze do i przez Schlozenberg . Popularne wiejskie okolice. Blisko wcięcia do tunelu pod Wołowcem. Stąd piekny spacer a) Kohberg (?) (¾ h). Ładna droga leśna w dół, na górze rozległy widok. b) Kaudersberge ¾ h. Droga grzbietem z uroczym krajobrazem. c) Mały Wołowiec (1h). Rozległy widok

9. Nesselgrund (pokrzywa + ziemia, Pokrzywianka , Kamieńsk, obecnie dzielnica Jedliny Zdrój) Pomiędzy Durrer Berg ( Góra Sucha) i Ochsenkopf (Góra Wołek 878 m n.p.m lub) ładniejszy widok na stację Jedlina Górna lub Kamieńsk, dzielnica Jedliny Zdrój ( Steingrund) i kolej górską, aż do Sobótki.

10. Grosser Ochsenkopf ( 776 m, 1 ½ godz.) (Góra Wołowiec 776 m n.p.m., Ochs – wół) Świetny widok na Gottesberg ( Boguszów Gorce) i Góry Olbrzymy. ( [link widoczny dla zalogowanych] ) (http://dolny-slask.org.pl/4205101,Wolowiec_776_m_n_p_m.html )

11. Schwarzer Berg (848 m, 1,5 h) Góra Borowa. Najwyższe wzniesienie Gór Piaskowych ( Grzbiet Rybnicki). Urocza wędrówka leśna w górę na wierzchołek nad Przełęczą Ptasią.

12. Jagerbanke góra Jałowiec 751m n.p.m.1 godzina ze wspaniałym punktem widokowym: a) na prawo Viereck (5min.). b) na prawo Furstenblick ( na górę Małosz) (15 min.) (żółty). c) na lewo Sandkoppe (¼ h). Z góry Jałowiec do doliny Rybnickiej w dół (20 min.). Szlak żółty.

13. Przecudna wycieczka po grzbiecie Sandgebirges (góry piaskowe, Rybnicki Grzbiet, [link widoczny dla zalogowanych] ) (700 m, 2-4 godziny) z Glinicy (Lehmwasser), z dworca lub z Pokrzywianki

14. Reimsbachtal Dolina potoku Rybna ( [link widoczny dla zalogowanych] )(456 m, 1,5 godziny) Pieszo na różne sposoby, wozem 1 godzina . W dolinie cudowny spacer do nowej drogi. Jama z wypływającą wodą. Skalna brama: przy Roten Drehe(?) piękna widok na zamek Rogowiec – Następna wycieczka do Rybnicy Leśnej z atrakcyjnym kościołem drewnianym ( [link widoczny dla zalogowanych] ). Powrót nad Małym Hecke i Glinicę ( dzielnica Jedliny)

15. Burgruine Hornschloss Ruiny Zamku Rogowiec (2,5 h, żółty szlak) Trudniejsza droga przez Grzmiącą (546 m) do schroniska Hornschlossbaude (860 m) ( [link widoczny dla zalogowanych] ) i potem przez Buchenwald i Hirschtor ( brama Jelenia) (826m). Z Rybnicy Małej 1 godzina górskiej wycieczki. Wozem 1,5 godziny aż do katolickiego kościoła w Grzmiącej, stąd na piechotę przez schronisko Hornschlossbaude 1 godzina.

16. Kaiser-Wilhelm-Fels Skałka Cesarska (1,5 godziny) Bloki skał powyżej Fabryki Kauffmana z pięknym widokiem i rozległą zielenią lub rozbudowaną fabryką.

17. Wustegiersdorf (Wüste-pustynia, wüst-odludny, strasznie, dziko, Głuszyca. Kwiecień sugeruje też tajną wojenną nazwę Głuszycy jako Blauche, a to jest Głuszyna w opolskim, czyli gdzie indziej )
Stacja kolejowa (500 m, 1,5 godziny) (żółty kolor na tablicy) Duża miejscowość przemysłowa lub rozwinięta przemysłowo. W górnej wsi Rumpelbrunnen – (nazwa sprzed 1945 wypływu Bystrzycy z Głuszycy Górnej, ul Graniczna) , Źródło Bystrzycy (1godzina). Spacer: a) Skałka Cesarska 0,5 godziny, b) Dolina Marcowego Potoku (1 godzina) godne polecenia. Kolor na tablicy czerwony.

18. Lomnitztal (dolina Łomnicy) stacja kolejowa w Głuszycy (533 m, pół dnia, kolor na tablicy żółty), na piechotę 2,5-3 godziny. Z Grzmiącej i Wiesenstegn wozem 1,5 godziny, lub pociągiem do Głuszycy, stąd trzy czwarte godziny, z Łomnicy w 0,5 godziny do:

19. Dreiwassertal (583 m) (Dolina Trzech Strug) albo z łomnickiej leśniczówki nad złotą poręczą. Z zajazdu Obermuhle (http://dolny-slask.org.pl/554862,Lomnica,Zajazd_Zur_Obermuhle.html ) w łomnickiej dolinie aby dostać się na romantyczny szlak w:

20. Freudenburger Tal -Dolina Radosnej (obecnie przysiółek wsi Łomnica, ul. Ustronie, [link widoczny dla zalogowanych] ) (637m. Pół godziny) i stamtąd pół godziny w malowniczym lesie położony jest:

21. Freudenburger Kirchhof ( cmentarz, [link widoczny dla zalogowanych] )( 674 m) Stąd przepiękny spacer na dużym Vogelhecke ( ptasie gniazdo, Rozdroże Ptasie), aż do GrenzBuche (las bukowy „graniczny” bo przy granicy z Czechami), a potem w prawo nad strumieniem przez Herfortwiese( łąka-wiese) przez Dolinę trzech strug (Dreiwassertal) z powrotem do Łomnicy. Pół godziny. Bokiem od wielkiego buku na jednym masywnym wzniesieniu piekny widok na Czechy. Przy drodze Grosse Vogelhecke do łąki i także do Gorbersdorf ( Sokołowko)

22. Schindelberg (Gomólnik Mały, Gontowa?)(807 m) Szczyt dostępny z Grzmiącej (Donnerau) lub z Łomnicy w pół godziny

23. Heidelberg (Waligóra)( 936 m, Tagespartie) Najlepiej wozem do Lomnitz, Freudenburg lub Reimswaldau (Rybnica Leśna) stamtąd pieszo.

24. Burgruine Freudenschloss Ruiny Zamku Radosno, dzikii i romantyczny położony w Radosnej Dolinie. Stą w pół godziny do:

25. Gorbersdorf (Sokołowsko) Stacja kolejowa w Friedland (Mieroszów) 560m. Uzdrowisko dla chorych na płuca, bardzo dobre chodniki, 3,5 godziny do Małego Vogelhecke (ptak+zarośla) i Reimswaldau (Rybnica Leśna)

26. Braunau in Bohmen ( 405 m), Stacja kolejowa, 2-3 godziny, na wozie przez Głuszycę, Johannesberg. W Braunau kolegiata Opactwa Benedyktynów, muzeum, jedno i drugie godne zobaczenia: łączy podróż z uczestnictwem.

27. Maria-Stern (674 m) (Góra Wache Berg) Świetny widok z/na Schweizerhause, ale nadal wspaniały widok na grupę skał szczytu Elisabeth.

Schweizerhaus (prawdopodobnie dom wczasowy Schweizerhaus, później Trauenheim, [link widoczny dla zalogowanych] )


Post został pochwalony 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Gall Anonim.
Dołączył: 12 Wrz 2016
Posty: 664
Przeczytał: 36 tematów

Pomógł: 7 razy

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 15:50, 27 Gru 2016    Temat postu:

ACP świetne opracowanie i to drugie w innym dziale do, którego zaraz podam linka.
DODATEK 1
Zapraszam do szybkiego zapoznania się ze świetnym opracowaniem na naszym forum jednego fryzjerskiego gangstera /acp/ dotyczącego bredni wypowiadanych przez kwietnia na temat przewodnika Riesengebirge.
Kłamstwa Kwietnia o przewodniku Riesengebirge.
http://www.rir2kontrowersje.fora.pl/najnowsze-filmidla-i-produkcje-youtub-owe-dariusza-kwietnia,52/zbior-filmow-kwietnia-z-klamstwami-o-przew-riesengebirge,401.html

Jak się już z tym zapoznacie to poznacie jakie kosmiczne idiotyzmy o Riese i przewodniku Riesengebirge wygaduje kwiecień.
SZCZERZE POLECAM!!!


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.rir2kontrowersje.fora.pl Strona Główna -> Literatura Dariusza Kwietnia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
subMildev free theme by spleen & Programosy
Regulamin