Forum www.rir2kontrowersje.fora.pl Strona Główna www.rir2kontrowersje.fora.pl
Riese inna rzeczywistość fakty czy mity?
 
 » FAQ   » Szukaj   » Użytkownicy   » Grupy  » Galerie   » Rejestracja 
 » Profil   » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   » Zaloguj 

Chcesz schudnąć przed Sylwestrem?
Kup Teraz a 30 dniową dietę otrzymasz za darmo!
Tylko 137 zł TRIZER + indywidualna dieta
Zbiór filmów Kwietnia z kłamstwami o przew. Riesengebirge

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.rir2kontrowersje.fora.pl Strona Główna -> Najnowsze filmidła i produkcje YouTub-owe dariusza Kwietnia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
acp
Dołączył: 29 Wrz 2016
Posty: 85
Przeczytał: 45 tematów

Pomógł: 7 razy
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto 9:42, 27 Gru 2016    Temat postu: Zbiór filmów Kwietnia z kłamstwami o przew. Riesengebirge

Kłamstwa Kwietnia o przewodniku Riesengebirge.

Temat ten powstaje, aby przedstawić skalę kłamstw do jakich zdolny jest Dariusz Kwiecień w swojej działalności. A także zasadę jaką się kieruje, tzn. brakiem jakichkolwiek zasad, nawet podstawowych. Kwiecień od momentu pokazania swoim klientom i widzom przewodnika, jawnie i z premedytacją wszystkich okłamuje już od maja tego roku, co chwila nawiązując do niego na poparcie swoich tez. Skala tego kłamstwa jest dramatycznie porażająca i przekłada się na kompletną i całkowitą ignorancję nie tylko historii i jakichkolwiek faktów, ale też na pogardę do swoich klientów, traktując ich jak kompletnych debili. Niestety, nawet gorzej.
O tym, że przewodnik Riesengebirge dotyczy Karkonoszy, było wiadomo od razu, jednak Kwietniowi to zupełnie nie przeszkadzało dalej powoływać się na niego w badaniach Gór Sowich. Usilnie wmawiał innym, że przewodnik potwierdza to co mówi.
Kwiecień od początku doskonale wiedział, że nic w tym przewodniku nie ma, żadnych map Głuszycy, Jedliny ani Wielkiej Sowy. Kwiecień sam nałogowo i fanatycznie posługuje się zupełnie innymi mapami, co jest konieczne, aby znaleźć następne miejsce do wyciągania ton rzymskich hełmów, lub sprzedawać kit naiwnym poszukiwaczom. Kwietniowi potrzebne jest cokolwiek co potwierdzałoby jego hipotezy, bo jak długo można pieprzyć o kręgach bez minimum uwiarygodnienia.

Kolejna kamienna osada-Riese- Dariusz Kwiecień
https://youtu.be/UFWmx-LR08U?t=112

Mam pompę z tych ludzi, którzy atakują mój sposób chodzenia po górach według przewodnika Riesegebirge. Tylko że te osły tak zwane internetowe nie zdają sobie sprawy, że do każdego takiego przewodnika Niemcy drukowali.. Peter jak to się nazywa? Dodatek do przewodnika, dodatek do książki to jest….? Jakiś dodatek.
Nie trzeba być osłem, żeby nie wiedzieć, że przewodniki turystyczne maja mapki, natomiast trzeba być osłem, żeby się dziwić że to jest robione normalnie.

Każda miejscowość, każde miejsce – Jedlina Zdrój, chyba Arszel jako pierwszy zauważył, że w tym głównym przewodniku Riesengebirge jest podana miejscowosć Bad Charlottenbrunn, Jedlina Zdrój, później podana jest też Wustesgiersdorf i każda z tych miejscowości ma dodatkową mapkę.
Chamskie kłamstwo. W przewodniku o Karkonoszach nie ma mapki miejscowości Jedlina Zdrój, ani Głuszyca. Żadna mapka nie obejmuje tych terenów. Natomiast istnieje opis i tylko opis atrakcji turystycznych Jedliny i Głuszycy jako miejsc, które można zwiedzić przy okazji będąc na trasie z Karkonoszy do Kłodzka.

Ci ludzie, którzy wypisują te bzdury na temat tych przewodników, nie mieli nigdy czegoś takiego w rękach.

Kwietniowi niestety nie pomogło trzymanie przewodnika w rękach. Całkowite i kompletne bzdury gada właśnie w tym momencie Kwiecień.

Alex Zniknięcie jeziora, zamek Grodno i atlas riesengebirge.
https://youtu.be/ZXakLx41KGQ?t=1469

26:20 Ten atlas, ten przewodnik jest dla mnie niesamowitym dokumentem, niesamowitym dowodem na to, że historia tego terenu jest przekłamana, jeśli chodzi o geodezję, nasady leśne oraz drogi.

Kłamstwo.. Przewodnik Riesegebirge nie jest atlasem, czyli zbiorem map, tylko przewodnikiem turystycznym, na dodatek po innych górach niż te tereny. Nie ma tam żadnych map geodezyjnych, bo to przewodnik turystyczny, nie ma map nasadów leśnych. To jest właśnie w tym niesamowite, że to może być dla kogoś jakikolwiek dowód.

Wystarczy obojętnie którąś z tych map rozłożyć i znaleźć sobie miejscowości takie jak Głuszyca, Walim, Rzeczka, Osówka.

Kłamstwo. Na żadnej z tych map nie ma Głuszycy, Walimia itp, nawet nazwy,

Okazuje się, że te drogi które niby zostały wybudowane w 43 roku, okazuje się, że one są w 1912. I w tym momencie, kto tu kłamie. Kto wymyśla i przeinacza historię. Jeśli widzimy na mapie drogę, która przechodzi na przykład przez masyw Łomnicki, przez Mosznę, Gontową w 1912 roku,

Kłamstwo. Kwiecień wypowiadając te słowa pochyla się nad rozłożoną przed chwilą mapą Karkonoszy, która kończy się na Kowarach. Nie ma tam Moszny i Gontowej, w ogóle takiej mapy tam nie ma.

a nam się wciska, że ją wybudowano na potrzeby Riese w 1943, to to kto tu teraz nas rysuje. To jest oryginalny atlas, teraz jak Grzesiek w lipcu przywiezie ostatni atlas tego wydania Richtersa Reisefurera z 1943 roku i tam dopiero zaczynają się schody i zaczynają się klocki, bo jeżeli porówna się mapy, które drukuje tutaj jeden z wziętych poszukiwaczy, w porównaniu z tymi mapami są straszne przekłamania.

Kłamstwo. Wydawnictwo Richters Reisefurer niczego nie wydało w 1943 roku. Kwiecień, czego oczekujesz?. Że w środku wojny kwitł przemysł turystyczny, jak nigdy, a Niemcy z dumą drukowali dla turystów drogi w górach Sowich prowadzące do tajnych wojskowych obiektów? Nie udał się ten blef.

Rzeki, strumienie są tutaj pokazane w 1912 roku, które są do dzisiaj, a na oficjalnych mapach ich nie ma.
Tu na pewno nie ma miejscowości o nazwie Nowa Głuszyca, jak ja na mapie zobaczyłem coś takiego to mi szczęka opadła.


Kompletne kłamstwo. Nazwa Nowa Głuszyca ( Nue Wustegiersdorf) istnieje już na mapach w 1913 roku do teraz. Oczywiście na normalnych mapach, nie turystycznych. W przewodniku nie ma mapy Głuszycy.

Zniknięcie jeziora, zamek Grodno i atlas Riesengebirge - Dariusz Kwiecień
https://youtu.be/ZXakLx41KGQ?t=2049

34:09 to będzie dla wielu osób szokiem, nie powiem, że tragedią: na terenie Głuszycy była synagoga. W Wałbrzychu była synagoga. Z tej książki ( przewodnik Riesengebirge) jasno wynika, że na tych terenach było masę żydostwa.

Kłamstwo. Przewodnik po Karkonoszach nie rozwodzi się na temat wielkości społeczeństwa żydowskiego na tych terenach. Z innych źródeł jest wiadome, że procent społeczności żydowskiej na terenach dolnośląskich przed wojną wynosił 2-10% populacji. Jest to trudne do ustalenia z powodu dużej asymilacji Żydów ze społeczeństwem niemieckim. Przewodnik z 1913 roku nic nie mówi o synagodze w Głuszycy, a sam opis Głuszycy w przewodniku dla turystów zajmuje 2 linijki.
Kwiecień, jeśli sobie życzysz, można przesłać zapytanie o synagogę do wielu instytucji żydowskich, zwłaszcza tych od holokaustu i pokazać im film, na którym używasz wyrażenia „masa żydostwa” o zabarwieniu pogardliwym dla tego narodu ( oraz, że Żydzi w Głuszycy to szok i tragedia). Daj znać, jeśli bardzo chcesz wyjaśnić ten problem.

Wałbrzych synagoga, Głuszyca synagoga. W Głuszycy tam gdzie znajduje się dzisiaj plebania na 11 listopada był cmentarz żydowski. Wszyscy mówią, że nie, że tego nie było.
Tam był cmentarz ewangelicko żydowski.


Kłamstwo. Na mapach przedwojennych ten teren był oznaczony jako cmentarz chrześcijański, cmentarz niechrześcijańskie były inaczej oznaczane. Na żadnej mapie przedwojennej nie ma synagogi w Głuszycy, natomiast dopiero po 45 roku Dolny Śląsk stał się największym skupiskiem ludności pochodzenia żydowskiego w Polsce. Nie przed II wojną i nie przed 1913 rokiem.

Proboszcz rozpoczął tam budowę (na nieistniejącym od wojny małym cmentarzu) po stanie wojennym, wybudował sobie piękna plebanię. Historia wiele razy maglowania, jednak zamiatana pod dywan, niechlubna i wstydliwa dla dziejów Głuszycy.

Pytanie do proboszcza w tej sprawie nie zostanie wysłane, z powodu szacunku do twojej mamy, której proboszcz jest sąsiadem.

40:53 Historyk nie zrozumiał, że nazwa Inna Rzeczywistość pozwala mi na kreowanie w ten sposób historii, jak ja wam to przedstawiam.

Kwiecień, historii się nie kreuje. Kreuje się kłamstwo.

Eskalacja Zła- wielkie Otwarcie Wrót, wg Dariusza Kwietnia
https://youtu.be/T80n2BvmplM?t=57

0:57 tu jest jedna ze studni o których kiedyś wam opowiadałem. To są bardzo stare rzeczy. Jej latem, żeby ją znaleźć to jest niepodobna. Ostatnio byłem tutaj z takim panem z Jedliny Zdrój, on tu leśniczym był. On właśnie opowiadał, ze te studnie datowane są nawet na XVI w.

Jak leśnik zdatował dziurę w ziemi na XVIw? Od kiedy leśnicy są jednocześnie archeologami z odpowiednią wiedzą i laboratorium. ( z całym szacunkiem do leśników)

Jest ich tutaj kilka. Jedna jest rozgrzebana, tu leży. Teraz właśnie pójdziemy do kamiennych kręgów. Teraz najlepiej je widać, i to nie są żadne studzienki, to nie są żadne miejsca, jak mi to ktoś ostatnio powiedział, czerpania wody, czy coś takiego. Są to typowe miejsca obrzędowe.

Gówno prawda Kwiecień. Typowe miejsca obrzędowe były umiejscawiane przy naturalnych wyciekach wodnych, jeśli już. Nikt nie kopał żadnych studni w tym celu w epokach przedchrześcijańskich - zwłaszcza w górach, gdzie są właśnie źródła. W przeciwieństwie do ciebie Kwiecień, ludzie kierowali się wtedy logiką.

...Są to typowe miejsca obrzędowe. I właśnie w przewodniku Riesegebirge ktoś mi przetłumaczył dział Bad Charlottenbrunn, czyli Jedliny Zdrój, opisuje tu te tereny dookoła…

Kłamstwo w żywe oczy, Kwiecień, z gatunku tych chamskich. Przewodnik Riesengebirge nie opisuje żadnych studzienek, ani kręgów kamiennych i żadnych miejsc obrzędowych, nie tylko w Charlottenbrunn. Kłamiesz, że to czytałeś i nikt ci tego nie przetłumaczył, bo byś wiedział. Na forum jest tłumaczenie działu Charlottenbrunn z przewodnika.
Kwiecień – stoisz przed dziurą w ziemi na zboczu, twierdząc, że jest ich kilka obok i że to są studnie obrzędowe. Do jakiego przedziału wiekowego swoich słuchaczy, którzy w to uwierzą, kierujesz te brednie, 8, 9-cio latków? Daję maksymalnie 13 lat.

Kwiecień okultyzm SS wg Dariusza Kwietnia
https://youtu.be/F65sjIZ-h84?t=146

2:25 Dostałem przewodnik Reisengebirge, według którego nie tylko ja, ale cała nasza grupa się porusza. Znajdujemy słuchajcie wszystkie te miejsca, znajdujemy te kamienne kręgi o których wam powiedziałem. Na Wielkiej Sowie jako jedyna mapa pokazująca na Wielkiej Sowie kamienne kręgi i tą starą, czy też rzymską, celtycką osadę.

Kłamstwo maksymalne. W przewodniku Riesengebirge nie ma mapy Wielkiej Sowy. Kłamstwo, że Kwiecień porusza się zgodnie z przewodnikiem, ponieważ nie ma tutaj map tych terenów. Nawet na dokładnych starych niemieckich mapach Messtischblatt 1:25000 nie ma żadnych kamiennych kręgów na Wielkiej Sowie. Nie ma rzymskich osad, chociażby z takiego powodu, że rzymianie tutaj nigdy nie dotarli. Wiedzą o tym doskonale historycy, ale to właśnie od nich Kwiecień chce wyciągnąć parę stów za wskazanie tych miejsc do zweryfikowania.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez acp dnia Śro 17:15, 28 Gru 2016, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Gall Anonim.
Dołączył: 12 Wrz 2016
Posty: 664
Przeczytał: 36 tematów

Pomógł: 7 razy

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 15:53, 27 Gru 2016    Temat postu:

ACP świetna robota i punktacja. Ja jeszcze przypomnę, że przetłumaczyłeś najważniejsze fragmenty przewodnika Riesengebirge w innym dziale do, którego podaję tu linka:
Przewodnik Riesengebirge - tłumaczenie
http://www.rir2kontrowersje.fora.pl/literatura-dariusza-kwietnia,40/przewodnik-riesengebirge-tlumaczenie,397.html#5387

Dzięki tej pracy każdy może zweryfikować te kwietniowe brednie i idiotyzmy.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.rir2kontrowersje.fora.pl Strona Główna -> Najnowsze filmidła i produkcje YouTub-owe dariusza Kwietnia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
subMildev free theme by spleen & Programosy
Regulamin